Święta, święta i po świętach. (30)W zeszłym tygodniu pisałem, jaki miałem ciężki tydzień, a mimo to poradziłem sobie z realizacją moich zadań na solidnym poziomie. Pisałem też, że ten tydzień będzie jeszcze trudniejszy i rzeczywiście był.

Niestety po tym tygodniu nie mogę pochwalić się solidną realizacją zadań. Poniedziałek, wtorek i czwartek pomagałem w firmie kamieniarskiej. Środę miałem wolną, ale byłem mega zmęczony poprzednim tygodniem i dwoma dniami zapieprzu w firmie znajomych więc nie miałem sił na zbyt wiele aktywności. W piątek dzieciaki nie szły do przedszkola (tak, żeby przedszkolanki mogły wziąć wolne lub pracować krócej w Wielki Piątek) a dodatkowo zaprosiliśmy do siebie dwójkę przyjaciół z grupy mojego synka, także miałem domowe przedszkole (muszę przyznać, że jako przedszkolanka spisałem się świetnie 🤪). No, a potem to już były święta.

Wszystko, co mi się udało zrealizować w tym tygodniu, to 4h pracy z projektem bloga i jakaś godzina spędzona na czytaniu tutoriali na MDN. W efekcie prac nad projektem stworzyłem szkielet strony (na razie w wersji nieresponsywnej), który wygląda tak:

Pod tym linkiem można zobaczyć cały kod:  CodePen - Kiki McArron

Właśnie zakończyłem pierwszy kwartał mojego 12-tygodniowego planu więc czas na podsumowanie wyników. Wygląda to tak:
Jak widać, mam sporo do nadrobienia więc nie ma co się rozpisywać, tylko trzeba brać się do roboty. Zresztą i tak nic ciekawszego się w zeszłym tygodniu nie wydarzyło. Święta jak to święta — były i się skończyły. Dzisiaj rano poszedłem pobiegać i to był najtrudniejszy trening w tym roku (wszystko przez świąteczne obżarstwo). Po każdym przebiegniętym kilometrze musiałem przejść do spaceru, żeby kolka mi przeszła i tak udało mi się pokonać dystans ponad 5. kilometrów z czasem o jakieś 40s na każdym kilometrze gorszym od normy.

Zaraz, co ja bredzę, przecież wydarzyło się w zeszłym tygodniu coś mega ciekawego. Ukraińcy zatopili flagowy okręt rosyjskiej marynarki wojennej „Moskwa”💪. Słuchałem podcastu, w którym między innymi była mowa o tym incydencie i to zatopienie było możliwe dzięki temu, że Ukraińcom udało się w międzyczasie dokończyć budowę pocisków przeciw okrętowych Neptun. Według rozmówcy tego podcastu to skutecznie odstraszy Rosjan od podpływania do wybrzeża Ukrainy na odległość bliższą niż 300km, bo taki jest zasięg tych pocisków. Zabawne w tej całej historii jest to, że Ukraińcy najpierw nad „Moskwę” wysłali drona, nad którego zestrzeleniem skupiła się cała załoga okrętu, przez co nie udało im się zestrzelić tych pocisków przeciw okrętowych.

Wydarzyła się jeszcze jedna rzecz, ukazał się odcinek podcastu „Lepiej teraz” Radka Budnickiego, ze mną jako gościem tego podcastu😎. Wszystko zaczęło się od tego, że kilka dni po rozpoczętej przez Rosjan inwazji na Ukrainę napisałem do Radka maila, po którym skontaktował się ze mną, ale o tym można już posłuchać w podcaście...


"Nikt nigdy nie wygrał wojny, ginąc za swój kraj. Wygrywa się, sprawiając, że ten drugi sukinsyn zginął za własny. [generał George Patton]" ~ James Bradley, Sztandar chwały

Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!” ~ Mark Fisher

Komentarze

  1. On my go to, hundreds of freshly assembled slot machine shells, that includes the trade standard black exterior and jutting dashboards, lined the warehouse partitions. Of best concern are players with a gambling drawback, or those that could develop a problem sooner or later. Approximately 50% of slot machine revenue is derived from players with moderate and extreme gambling issues, who make up 온라인카지노 only 3%-4% of the overall population.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wygląda na to, że GITarra 😎 (40)

Pociąg "IT" do stacji "Software Developer" odjeżdża z toru przy peronie pierwszym. (41)

Pracuje się, oj pracuje... (44)