12-tygodniowy plan - tydzień dziesiąty (16)

Ale elegancko, wiedziałem, że jak poluzuje sobie trochę to wyjdzie mi to na dobre. Nie realizuje założeń planu ale nie ma co się oszukiwać, od początku plan był zbyt ambitny i nierealny. Już się tym nie zamartwiam.

Jak tylko odpuściłem, wróciła przyjemność i wena. Wymyśliłem projekty które będę realizował teraz i w przyszłości. Pierwszy projekt to Interaktywny przyjaciel dla dzieci. Docelowo chciałbym stworzyć aplikacje z superbohaterem który rozwija się wraz z dzieckiem i który będzie programowany przez dziecko. Na razie synek powiedział, że chciałby mieć w komputerze Batmana więc robię mu go w html i CSS wykorzystując zdobyta do tej pory wiedzę. Chcę żeby ten Batman był w 100% napisany kodem i żeby był Interaktywny a więc reagował na różne gesty myszką. Potem będę chciał z tego zrobić aplikację i jakąś postać dla córeczki, ale ona jest jeszcze za mała, żeby mi powiedzieć co chce.

Kolejny pomysł to aplikacji rodzinna. Jeszcze nie sprecyzowałem dokładnie co ma się w niej znaleźć ale zauważyłem że wiele funkcji w telefonach, laptopach, komputerach, telewizorach i innych urzadzeniach domowych jest wspólną dla wszystkich a z innych np nie powinny korzystać dzieci. Myślę o stworzeniu takiej aplikacji, która by wszystko integrowała z możliwością wydzielenia prywatnych funkcji przez konkretnych domowników. Np korzystamy z żoną że wspólnej listy zakupów, można by było dodać wspólny kalendarz rodzinnych wydarzeń, jakiś todoist do planowania rodzinnych spraw, etc. Pomysłów mam mnóstwo, dodatkowo urzylbym funkcji smart domu, automatycznego logowania się do domowego ekosystemu przez telefon czy laptop i interakcje w czasie rzeczywistym. Potem można w to wpleść rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną.  Na razie to takie luźne myśli i pomysły. Rozwój tej aplikacji to jeszcze stosunkowo odległa przyszłość ale staram się notować każdy pomysł jaki mi przychodzi do głowy, żeby powstał potem z tego może jakiś fajny projekt.

Ogólnie mam przemyślenia, że jednym z największych trendów w najbliższej dekadzie będzie rozwój smart domów i rzeczywistości rozszerzonej oraz wirtualnej i w tym kierunku planuje kierować moje oczy. Może warto by było poszukać jakichś startupów z tych dziedzin i w jakiś zainwestować albo próbować dołączyć do zespołu, a może stworzyć coś własnego, własny startup 🤔.

Plan się rozsypał, nie realizuje nawet 30% założeń, ale jak już wspomniałem, przesadziłem z optymizmem i zbyt ambitnie chciałem działać. Zostały ostatnie niespełna 3 tygodnie mojej pracy fizycznej, od przyszłego roku w pełni będę mógł się poswiecic najważniejszym celom a więc nauce programowania. Nie mogę się już doczekać, mam teraz ogromny niedosyt pracy z kodem, dlatego siedzę po nocach i śpię po 4-5h na dobę a to niestety przekłada się na potężny spadek produktywności, zmęczenie i do niedawna frustrację, ale teraz już odpuściłem i odliczam czas do nowego, nowego początku 🤓 Oczywiście nadal wolne chwilę przeznaczam na naukę i pisanie kodu ale już się tak na to nie napinam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pracuje się, oj pracuje... (44)

No to do dzieła (21)

Kryzys wieku średniego (1)